A környezettel való mind teljesebb összhang elvét az épület minimalizált energiafogyasztásán túlmenően környezetbarát építőanyagokkal, a felhasznált energiahordozókkal (biomassza, napenergia), a minél kevesebb káros kibocsátást jelentő technológiák alkalmazásával (szelektív hulladékkezelés, szürkevíz hasznosítás, szerves anyagok újrahasznosítása) is szeretnénk megvalósítani.
Igyekeztünk a tervezett épület energiaigényét minimálisra csökkenteni, ezt jó tájolással, klímazónás alaprajzi elrendezéssel, megfelelő hőtároló tömeg, és optimális hőszigetelés kialakításával, és jó minőségű nyílászárók beépítésével érjük el. Így az aljzatban 15 cm, a homlokzaton 20 cm, a padlásfödémen 30 cm-es hőszigetelő anyag vastagságot terveztünk be.
Fontos szempont volt az épület nyári hűtésének természetes megoldása, amit megfelelő árnyékolássa biztosítunk. Az épület hőszigetelése a hőterhelést is jelentősen csökkenti nyáron.
Az épület energiaellátását cserépkályhával, valamint megújuló energiát hasznosító, HMV-t előállító napkollektoros rendszerrel biztosítjuk. Az üzemelés során energiatakarékos izzók, és egyéb energiatakarékos elektromos berendezések használatára kell törekedni.
Az esővíz gyűjtése biztosított. Az esővízből az öntözés biztosítható.
A tervezett épület megvalósítása nem jár környezetszennyezéssel, valamint építése során keletkező zajok határértékei alatta maradnak a megengedett határértékeknek.
Az épület üzemelése során zajkeltő berendezések, illetve jelentős zajhatással járó berendezések üzemeltetése nem történik, elmondható, hogy a jogszabály által előírt zajterhelési határértéket az épület működése során nem éri el.
Építése során veszélyes hulladék nem keletkezik. A keletkezett építési hulladék alatta marad az előírt határértéknek.
A keletkező építési hulladékok mennyiségéről nyilatkozatot mellékeltem.
Az épület üzemelése során veszélyes hulladék nem keletkezik. A keletkező hulladékot (EWC 200301) fedeles műanyag hulladéktárolókban gyűjtik szelektíven, majd heti egyszer elszállítják.